AKTUÁLNE

arr3NÁBOR 2020...  Pripravujeme nábor nových príslušníkov. Najbližší termín odbornej prípravy príslušníkov obecnej... arr3OZNÁMENIE Mestská polícia v rámci protidrogovej prevencie ponúka interaktívne besedy. Referát oddelenia... arr3POĎAKOVANIA...  email.............Dňa 10.1.2019 som sa pri ceste domov / v Budatíne / pošmykol na ľadovom... arr3OZNÁMENIEOznamujeme verejnosti, že je možné v pracovných dňoch od 07:30 do 14:30 hod. prejednávať priestupky... arr3Nová služba Mestskej polície Žilina pre občanov s poruchou sluchu a reči  Mestská polícia Žilina od 1. decembra 2016 ponúka novú možnosť kontaktu určenú pre občanov s... arr3OZNÁMENIEMestská polícia Žilina upozorňuje návštevníkov detského dopravného ihriska na ul. Nanterskej na... arr3NAPÍŠTE NÁMV menu KONTAKTY bol vytvorený formulár Napíšte nám. Povinná je emailová adresa, za ktoru píšte Vaše... arr3UPOZORNENIEUpozorňujeme občanov na využívanie núdzovej linky tel. č. 159 v súlade s jej účelom. Núdzová linka... arr3STRATA PSA alebo ODCHYT TÚLAVÉHO ZVIERAŤAMestská polícia prosí všetkých občanov mesta Žilina, aby v prípade straty svojho psa kontaktovali...

KONTAKTY

Mestská polícia Žilina
Hollého 11
010 01 Žilina
tel: tiesňová linka 159
fax: +421 41 5624986
operacne@mpza.sk

ANKETA

Ste spokojní s prácou mestskej polície?

Áno, som spokojný Áno, som spokojný 37% Som spokojný s výhradami Som spokojný s výhradami 16% Nie som spokojný Nie som spokojný 33% Neviem sa vyjadriť Neviem sa vyjadriť 13%
OZNÁMENIE

Mestská polícia v rámci protidrogovej prevencie ponúka interaktívne besedy.

Referát oddelenia prevencie Mestskej polície v Žiline vykonáva besedy pre mladistvých na tému ,,Drogy, drogová závislosť." Téma je vedená formou prezentácie cez interaktívnu tabuľu spolu s video ukážkami a drogovým kufrom. 

Ide o aktualizovanú reedíciu tejto edukačnej pomôcky, ktorej využitie je veľmi široké. Prednosťou drogového kufra je, že ponúka možnosť vidieť drogy „in natura“, ako vyzerajú, v akej forme a akým spôsobom sa zneužívajú. Preto sú atrapy drog a pomôcok na nerozoznanie od skutočných, sú však vyrobené zo zdraviu neškodných materiálov.

Študenti si tak môžu vytvoriť jasnú predstavu o rôznych podobách návykových látok, formách balenia a aplikačných pomôckach.

Ďalej sú študenti oboznámení o škodlivosti a účinkoch drog, o ich agresivite na ľudské telo, trestoch za ich prechovávanie, držanie a požívanie.

Beseda je zameraná pre študentov na stredných školách.

 

NmMxNzE3