AKTUÁLNE

arr3VÝBEROVÉ KONANIE...Otvorené !!!   Mestská polícia Žilina, Hollého 11, 010 01 Žilina oznamuje voľné pracovné miesto,... arr3POĎAKOVANIA...email ........... Dobrý deň, chcem vyjadriť pochvalu a poďakovať ešte raz hliadke, ktorá mala službu... arr3OZNÁMENIEOznamujeme verejnosti, že je možné v pracovných dňoch od 07:30 do 14:30 hod. prejednávať priestupky... arr3Oznámenie pre vodičov ZŤPNakoľko sa v poslednej dobe na území mesta Žilina množia priestupky proti bezpečnosti a plynulosti... arr3Nová služba Mestskej polície Žilina pre občanov s poruchou sluchu a reči  Mestská polícia Žilina od 1. decembra 2016 ponúka novú možnosť kontaktu určenú pre občanov s... arr3OZNÁMENIEMestská polícia Žilina upozorňuje návštevníkov detského dopravného ihriska na ul. Nanterskej na... arr3NAPÍŠTE NÁMV menu KONTAKTY bol vytvorený formulár Napíšte nám. Povinná je emailová adresa, za ktoru píšte Vaše... arr3UPOZORNENIEUpozorňujeme občanov na využívanie núdzovej linky tel. č. 159 v súlade s jej účelom. Núdzová linka... arr3NÁČELNÍK PRE VEREJNOSŤKaždú prvú stredu v mesiaci si náčelník MP Žilina vyhradil na diskusie s verejnosťou. Navštívte... arr3STRATA PSA alebo ODCHYT TÚLAVÉHO ZVIERAŤAMestská polícia prosí všetkých občanov mesta Žilina, aby v prípade straty svojho psa kontaktovali...

KONTAKTY

Mestská polícia Žilina
Hollého 11
010 01 Žilina
tel: tiesňová linka 159
fax: +421 41 5624986
operacne@mpza.sk

ANKETA

Ste spokojní s prácou mestskej polície?

Áno, som spokojný Áno, som spokojný 39% Som spokojný s výhradami Som spokojný s výhradami 17% Nie som spokojný Nie som spokojný 31% Neviem sa vyjadriť Neviem sa vyjadriť 13%KONTAKTY » NAPÍŠTE NÁM
Napíšte nám
email: *
Podmienky ochrany osobných údajov
Zákonným dôvodom spracovanie Vašich osobných údajov je Váš súhlas dávaný týmto správcovi v zmysle čl. 6 ods. 1 písm. a) Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracovaní osobných údajov a o voľnom pohybe týchto údajov a o zrušení smernice 95/46/ES. Účelom spracovania Vašich osobných údajov je zasielanie daňových dokladov za prenájom systému, obchodných oznámení a činenia iných marketingových aktivít správcom voči Vašej osobe.
Podmienky ochrany osobných údajov
Zákonným dôvodom spracovanie Vašich osobných údajov je Váš súhlas dávaný týmto správcovi v zmysle čl. 6 ods. 1 písm. a) Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracovaní osobných údajov a o voľnom pohybe týchto údajov a o zrušení smernice 95/46/ES. Účelom spracovania Vašich osobných údajov je zasielanie daňových dokladov za prenájom systému, obchodných oznámení a činenia iných marketingových aktivít správcom voči Vašej osobe.
 
Otázky a odpovede ...

 

 

Otázka:

email ........... Dobrý deň, prosíme zabezpeciť, aby na sídlisku Solinky, pred restauráciou LUX a Koliba neparkovala na chodníku sústavne a nepretržite už dlhsiu dobu biela dodávka ZA 600 CN, dlažba sa poskodzuje, hromadí sa tam voda a hlavne nie je to vhodny príklad pre ostatných parkujúcich vodicov, co keby tam zacali parkovať aj iné autá je to bezocivosť. dakujeme za zjednanie nápravy. S pozdravom. Nespokojní obyvatelia sidliska Solinky, ktorí denne prechádzajú okolo.

Odpoveď:

Dobrá deň,

Vami uvádzané vozidlo stojace na chodníku bolo hliadkou MP skontrolované. V zmysle zákona o cestnej premávke vodič dodávky neporušuje zákon, pretože pri státí vozidla je voľná šírka chodníka viac ako 1,5 m.

 


Otázka:

email ........... Dobry den, na Solinkách za budovou hospody Zamecek cca 30 m smerem k zahradkam, se nachazi ohorely vrak motorového vozidla. Je mozne jej odstranit? S pozdravem Trnka Borivoj

Odpoveď:

Vrak sa nenachádza na pozemku mesta ale na súkromnom pozemku, takže by sme potrebovali súhlas vlastníka pozemku aby ho obec mohla odstrániť, resp. v zmysle zákona je vlastník pozemku povinný vyzvať držiteľa vozidla ktoré ohrozuje životné prostredie alebo narušuje estetický vzhľad obce či osobitne chránenej časti prírody a krajiny aby zabezpečil odstránenie takéhoto vozidla na vlastné náklady a ak tak neurobí je vlastník pozemku povinný urobiť tak sám, resp. požiadať obec o spoluprácu.

Tento istý prípad je aj vrak Š Felicie na Platanovej ul.  a vrak Renaultu na parkovisku za zastávkou MHD na Obežnej ul.


Otázka:

 

email ........... Dobrý deň,dovolujem si Vás upozorniť na vyvážanie domoveho odpadu do potoka Všivák.Park L.Štúra je v rekonštrukcii tak isto správca tokov povodie Váhu čisti potok Všivák.Na mieste niže mostíka ponad všivák od krčmi Boričan ku Kamélii vyvážaju z domov vedla Boričana alebo aj z Boričana do potoka odpad,taky odpad sa dá aj kompostovať alebo do odpadných nádob ale nie do parku.

Odpoveď:

Dobrý deň,

vyvážanie domového odpadu mimo miest na to určených je problém nielen v tejto lokalite, ale aj na celom území mesta. Na viacerých miestach s takýmito skládkami mesto umiestnilo aj tzv. „fotopasce“ s výstupom na operačné stredisko Mestskej polície. V lokalitách, ktoré nie sú takto zabezpečené k riešeniu týchto skutkov potrebujeme súčinnosť občanov, ktorí nám budú môcť označiť konkrétneho páchateľa. Za Váš podnet ďakujeme, vec máme v riešení.

 


 

2016

Otázka:

email ........... Dobrý deň, vraciam sa k niekoľkoročnému problému jazdy do protismeru na Bulharskej ulici. V sobotu 6.2. ráno tu síce bola vaša hliadka, chcem však podotknúť, že najviac porušujú zákaz vodiči cez pracovný týždeň v čase od 6.30, kedy chodia do práce a skracujú si takto cestu. Cez víkendy je to skôr od 9.00 (nákupy) a v poobedňajších hodinách, ale v menšej miere. Touto cestou sa chcem opýtať, či by sa táto dlhodobo sa tiahnúca a nedoriešená situácia nedala riešiť v súčinnosti so štátnou políciou (dopravný inšpektorát), ktorá by na konci paneláka Bulharská osadila značku "Zákaz vjazdu všetkých vozidiel" (č.B 2), ktorá tu kedysi bola a teraz chýba. Prípadne neviete nám poradiť, na koho sa v danej veci obrátiť so žiadosťou o vyriešenie? Ďakujem pekne za odpoveď, vážime si vašu prácu.

Odpoveď:

Dobrý deň,

na základe Vášho podnetu sú na uvedené miesto velené hliadky MP Žilina so zameraním na státie vozidiel na trávnatej ploche a porušovanie dopravného značenia v uvedenom úseku. Ohľadom posúdenia určenia dopravného značenia kontaktujte MsÚ v Žiline, odbor dopravy, ktorý má kompetenciu vo veci konať ako príslušný orgán miestnej štátnej správy.

V prípade zistenia porušovania zákona  môžete protiprávne konanie telef. oznámiť na linke MP č. 159, linke PZ SR č. 158 alebo priamo aj na OO PZ Žilina - východ /Vlčince/ na tel. čísle 0961 40 37 45.

YmE2NDY