Kyberšikana je fenomén, ktorý nadobúda čoraz väčšie rozmery.

Mestská polícia Žilina plánuje v rámci kampane a preventívnych aktivít podchytiť jeho prejavy v zárodkoch a preto súčasťou preventívnych prednášok na tému šikanovania máme pripravené motivačné video. Okrem iného je cieľom mestskej polície ukázať a pomôcť deťom a mládeži nájsť aj inú cestu ako je písanie negatívnych a nenávistných statusov a komentárov na sociálne siete.

Ponuku prednášok pre ZŠ a MŠ nájdete na: https://mpza.sk/ponuka-prednasok/

Za spoluprácu na projekte ďakujeme: Ľubošovi Plešingerovi za kontakt na správnych ľudí, Zuzane Nezvalovej a deťom z tanečného súboru Lentilky a Filipovi Cipárovi za choreografiu, kameru a strih.

“Žijeme v dobe internetu. Vďaka sociálnym sieťam môže dnes ktokoľvek komentovať čokoľvek. V histórii ľudstva nebolo nikdy jednoduchšie niekomu ublížiť, než práve dnes. Internetové hrdinstvo, kritika a hejt sa stali symbolom našej doby. Možno je to dobou, ale možno to niečo vypovedá o každom z nás. Je len jedna cesta ako sa kritike vyhnúť. Nič nerobiť, nič nehovoriť a ničím nebyť. A preto sa poďme zaoberať radšej tým, kým sme my, ako písať na cudziu stenu…”

https://www.facebook.com/mpza.sk/videos/1854774918204933