Poďakovania

Dobrý deň, chcel by som sa poďakovať a zároveň vyjadriť úctu vášmu kolegovi po číslom 039 ktorý bol dnes ráno na Lichardovej 17 za slušné a profesionalne vystupovanie pri výkone služby.

Prajem Vám všetkým veľa zdravia a pracovných úspechov. Dubeň


Dobrý deň,

teším sa z toho že mestská polícia konala rýchlo a chytili vodiča Tatry priamo pri čine. Ja som človek dosť náročný a kritický ale v tomto prípade musím skutočne uznať, že mestská polícia urobila kus dobrej  práce. Za posledné obdobie už viac krát ukázala že chce pomôcť pri ochrane prírody v meste.

Jan Rzeszoto

Prajem pekný deň


Vážený pán náčelník ,  chcela by som Vám veľmi pekne poďakovať za  operatívnu reakciu mestskej polície a následné   riešenie nelegálneho navážania stavebného odpadu k povodiu rieky Rajčianka v Závodí.  Veľmi si vážim prístup polície v tomto smere, keďže takéto konanie neriešime po prvý krát.

Mgr. Iveta Martinková, poslankyňa MZ


Dobrý deň, chcela by som sa poďakovať príslušníkom mestskej polície, ktorí dnes dvakrát zasahovali v pasáži pri Auparku voči neprispôsobivému občanovi, ktorý po prvej vyzve sa tu vrátil. Oceňujem ich profesionálny prístup a aj to, že ochránili nielen nás pred jeho slovnými atakmi, ale aj našich zákazníkov. Ešte raz ĎAKUJEM

Lenka Šamajová Štefúnová


mail………….Dňa 10.1.2019 som sa pri ceste domov / v Budatíne / pošmykol na ľadovom chodníku. Pri páde som utrpel otras mozgu s následnou stratou koordinácie a súčasne som si pri páde narazil a natiahol šľachy a kosti pod oboma kolenami. Výsledkom pádu bolo,že som nedokázal nie len chodiť, ale vôbec sa postaviť na nohy. Chcem vysloviť podakovanie dvom mestským policajtom, identifikačné číslo 085 a 008, ktorí mi svojou ochotou a činnosťou pomohli dostať sa domov.                                                    Flimel


email ……….. Chcem poďakovať za vysoko profesionálny a ľudský prístup operačnému dôstojníkovy MP a MP v ranných hodinách piatok 7.12.2018 pri riešení dopravnej situácie na ulica Kamenná oproti Kinekusu kde dochádzalo ku kolízii vozidiel s chodcami po zabratí chodníka stavebnou firmou, dakujem Peter
[GDPR] Newsletter súhlas ………… ÁNO


email ……….. Dobrý deň, chcem vyjadriť pochvalu a poďakovať ešte raz hliadke, ktorá mala službu dnes v noci, t.j.13.9.2018 a hliadkovala na sídlisku Vlčince, zazvonili mi pri dverách a upozornili ma, že mám na aute zapnuté výstražné svetlá, nech si ich idem vypnúť, aby sa mi nevybila baterka… Este raz ďakujem za prístup týchto pánov, chovajú sa presne podľa hesla Pomáhať a chrániť… Poprosím Vás, aby ste im tlmočili moje poďakovanie, s pozdravom M. Chňapeková


Vážený pán náčelník,

dovoľte mi, pri príležitosti ukončenia školského roka 2016/2017, poďakovať Vám a Vašim zamestnancom za spoluprácu pri zabezpečení bezpečnosti žiakov Súkromnej strednej umeleckej školy v Žiline pri príchode do školy cez prechod pre chodcov na veľmi frekventovanej ulici Hálkova.

Vašou zásluhou nedošlo k žiadnej dopravnej nehode a prítomnosť mestských policajtov zvýšila povedomie našich žiakov v oblasti bezpečnosti cestnej premávky. Vaša práca preventívne pôsobí aj na vodičov osobných a nákladných automobilov.

Rovnako si vážime prácu hliadok Mestskej polície v Žiline pri realizácii preventívnych aktivít v okolí školy, ktoré majú zamedziť protispoločenskému správaniu mládeže.

Ešte raz Vám veľmi pekne ďakujem a teším sa na spoluprácu v novom školskom  roku.

Ing. Václav Dostálek

riaditeľ školy

SSUŠ, Hálkova 2968/22, Žilina

0905407262


email ……….. Dobrý deň touto cestou sa chcem poďakovať pracovníkom celej nočnej smeny z 6.7.2017 na 7.7.2017 na Hlinách 8 ulica Lichardova ,ktorá prijali moje hlásenie o skupine mladistvých ktorý sa zabávali prevracaním a kopaním do smetných nádob. Po veľmi krátkej dobe som si všimol že tieto nádoby skupinka nespratníkov vrátila naspäť. ďakujem za vybavenie.


email ……….. jduris@azet.sk Dňa 6.2.2017 som privolal Mestskú políciu k domu č. 27, Drieňová ulica Závodie, kde po dvore behal veľký čierny pes, skákal na plot a svojou veľkosťou presahoval polovicou svojho tela ponad plot. Ako dôkaz mám foto. Privolať mestskú políciu som sa rozhodol kvôli tomu, že dňa 31. 1. 2017 z tohto domu preskočil plot pes a napadol môjho suseda, p. Závodského pri venčení svojho psa, ktorého mal na vodítku. P. Závodský ochraňoval svojho psa a pes z domu č. Drieňová 27 mu spôsobil zranenie na nohe, natrhol mu sval, prehrýzol žilu, zranenie bolo ošetrené desiatimi stehmi. Svedkom tohto napadnutia bola pani Kulová, tiež suseda, ktorá p. Závodskému poskytla pomoc. Majiteľ psa z domu Drieňová 27 bol niekoľko krát upozorňovaný susedmi, že má nízky plot na tak veľké plemeno a že pes môže preskočiť, ale aj môže svojím vyskakovaním na plot niekoho vyľakať a následne spôsobiť pád, zlomeniny atď. Rovnako aj ja po incidente som majiteľa domu upozornil, že v prípade, ak neupraví plot tak, aby pes neohrozoval okoloidúcich, privolám mestskú políciu. Majiteľ psa nerešpektoval upozornenia a nič neurobil preto, aby zabránil vyskakovaniu psa na plot, čo dospelo k preskočeniu plota a napadnutiu človeka. Privolaný policajt slušne a zrozumiteľne vysvetľoval pani žijúcej v spomínanom dome, že plot treba zabezpečiť proti preskokom, že je plot nízky. Vzhľadom k tomu, že dom sa nachádza pri základnej škole, po ulici sa pohybujú aj malé deti a vzhľadom na to, aby sa nič podobné nemohlo zopakovať, prosím mestskú políciu pri obchôdzke Závodia náhodne skontrolovať aj situáciu okolo domu Drieňová 27, či sa problém neopakuje. Zároveň chcem poďakovať privolanému policajtovi Mestskej polície za operatívnosť a profesionalitu pri riešení problému. S pozdravom Jozef Ďuriš.


email ……….. Dobrý večer, chodievam večer do roboty peši.Pracujem ako sbs-kár.Som veľmi spokojný s prácou Mestskej polície v Žiline,pretože stretávam hliadky večer na autách pri rôznych rizikových miestach,kde by mohlo dôjsť k trestnej činnosti.Aj keď som potreboval pomôcť,vždy prišla hliadka tak cca do 5 – max 8 min,pomohli,poradili.Frekvencia hliadok štátnej polície,ktoré stretávam,je minimálna.Keď som potreboval niečo poriešiť,prišli aj do 30 minút.Cez deň,keď chodím do mesta vybaviť rôzne veci,stretávam dvojice hliadky Mestskej polície vykonávať obchôdzku peši.Viackrát som videl,ako ich ľudia zastavili a pýtali sa napr.na nejakú ulicu,hliadka bola vždy ochotná a ľuďom poskytli potrebné informácie.Podľa môjho názoru,sú na vysokej morálnej a profesionálnej úrovni.Vážim si Vašu prácu.


Dobry den,

dakujeme Vasim pracovnikom, kt. nam pomohli 1.11.2016 pri Starom cintorine, ked sa nam vybila baterka v aute. Sme z Banskej Bystrice a vdaka nim a dalsej hliadke, kt. dosla so startovacimi kablami, sme mohli bez problemov pokracovat v ceste a dostat sa v sviatocny den domov.

Nech sa Vam dari.

S pozdravom,
rodina Durnikova


Vážení,

dňa 7. 3. 2016 sme pri vybavovaní občianskeho preukazu na MsÚ v Žiline zabudli peňaženku nášho syna Martina Beňka s dokladmi a obnosom finančných prostriedkov.

Vyslovujeme veľkú vďaku Mestskej polícii v Žiline, pracovníkom 005 a 027 za promptné oznámenie a vrátenie stratených vecí.

Taktiež pracovníkom MsÚ v Žiline za odovzdanie týchto predmetov polícii.

Ďakujeme!

Ste verní svojmu poslaniu: Pomáhať a chrániť!

S vďakou a s pozdravom

Mária  B e ň k o v á


Vážený p.náčelník,

dovoľte mi s veľkou úctou a rešpektom vyjadriť poďakovanie Vášmu policajtovi so služobným číslom  063 za profesionálny prístup pri plnení si svojícj pracovných povinností.

Dňa 10.6.2015  som svojím nedopatrením zabudla pracovnú tašku na Mariánskom námestí,ktorá po ohlásení straty bola veľmi rýchlo nájdená.

Môj pocit zúfalostí sa zmenil na radosť,že máme ľudí ,ktorí sú zodpovední,svedomití a takýto si zaslúžia veľkú vďaku.


Chceme poďakovať za pomoc.

V noci okolo 24,00 hod.  sme zablúdili v Žiline, zišli sme zlým zjazdom a hľadali sme cestu na Čadcu. Vaši policajti, dvaja mladí chlapi, veľmi milí a usmiaty sami od seba prišli k nám na benzínovej pumpe a pomohli nám dostať sa na hlavnú cestu zo Žiliny do Čadce. Veľmi im ďakujeme. Vďaka tým policajtom sme bezpečne vyšli z mesta. Veľmi prosíme poďakovať  spomenutým policajtom.

Agnieszka i Lukasz, sasiedi z Katowic.


POĎAKOVANIE.

Vážený pán náčelník,

chcem sa touto cestou poďakovať za veľmi profesionálny a promtný prístup Vášho podriadeného, mestského policajta -kynológa, služobné číslo 074 pri riešení týrania zvierat-psov u rómskej rodiny pri Vurale, ktorý som nahlásila v poobedných hodinách, dňa 4.3.2015. Hneď druhý deň ráno, vďaka tomuto úžasnemu človeku bol prípad vyriešený. Odobral od nich 2 feny a jedno štena. Nachádzajú sa v Útulku Žilina.

Veľmi chcem poďakovať aj za jeho slušné vystupovanie a vskutku profesionálne analyzovanie situácie a následne riešenie.

Po veľmi dlhej dobe som mala takýto príjemný pocit z odvedenej práce a pocit, že niektorí ľudia sú naozaj na svojom mieste .

Veľmi si vážim skutočne fungujúcich ludí, ktorí sa len nepriživujú na systéme a svedomito si plnia svoje poslanie.

Ešte raz ĎAKUJEM a prajem Vám čo najviac takto spoľahlivých podriadených.

S pozdravom

Magdalena Schwarzova


POĎAKOVANIE.

email ……….. Dobry den, rada by som vyjadrila podakovanie prislusnikom Mestskej policie, ktori v piatok sprevadzali mikulassky sprievod a operativne ihned pomohli pri rieseni strateneho dievcatka. Ochotne a s milym pristupom.


POĎAKOVANIE.

email ……….. ďakujeme Vám a vašej hliadke ktorá našla mobil nášho syna. ste super rod.Synáková


email ……….. Vážený pán náčelník, chcela by som vysloviť vrelé poďakovanie vašim kolegom (osobné čísla: 066,008,059,013), ktorí mi nezištne pomohli. Cestou z práce 19. 11. 2014 som dostala defekt na frekventovanej križovatke ul. V. Spanyola smerom na Predmestskú. Zaparkovala som pri garážach na Predmestskej. Zastavila sa pri mne hliadka a pomohli mi vymeniť koleso. Bola tma, mrholilo a auto stalo v blate. Kým mi prišiel na pomoc manžel, koleso bolo vymenené. Ešte raz dáma a páni – veľké ďakujem.

Dana Bolibruchová


Vážený pán primátor a vážený pán náčelník!

Chcela by som vyjadriť obrovskú vďaku a nesmiernu úctu a nesmiernu úctu včerajšej nočnej hliadke mestskej polície a os. čislami 093 a 085 za pomoc pri probléme s defektom a následnou výmenou rezervy vo dvore na Bulvari.

Veľmi si vážim, že mi pomohli a týmto im zo srdca ĎAKUJEM. Milota


Dobrý deň,

Aspoň týmto emailom by som chcel vysloviť velkú vdaku mestu, parkovacej spoločnosti, mestskej polícii Žilina a všetkým kompetentým za to, že po ôsmych rokoch nám už pred našimi okanmi nestoja neoprávnene stojace vozidlá taxi služby LUNA, aj keď neoprávnene nadalej stoja na druhej strane považujem za absolutný úspech, že sme po rokoch  neprisposobivých dostali z rezidentských miest.

Tým pádom už neprisposobivý neznečistujú rezidentské miesta pred našim vchodom a pevne verím, že sa aj zredukujú neustále konflikty, ktoré tam vyvolávajú majitelia taxi LUNA.

Naozaj nikomu neprajem, aby musel žiť s neprisposobivými a denne počúvať rôzne vyhražky, takže ešte raz velká vdaka za podporu a porozumenie.

ĎAKUJEME,

Martin Harvanek  a obyvatelia ulice Rybníky.


Vážený pán primátor, vážený pán náčelník,

v mene našej organizácie by som sa chcela poďakovať mestskej polícii v Žiline za príkladnú spoluprácu s našou organizáciou. Mestská polícia a zvlášť kynológovia sú vždy ochotní promptne zareagovať, keď treba pomôcť týraným zvieratám.

Pevne verím, že naša spolupráca bude naďalej úspešne pokračovať.

S pozdravom

Mgr. Mária Sliacka, inšpektorka Slobody zvierat


email ……….. Dobrý deň.

Aj keď s menším oneskorením (pracovná vyťaženosť), ale predsa, chcem sa poďakovať všetkým pracovníkom MP, ktorí sa podieľali na odstránení dlhodobo nepojazdných motorových vozidiel s neplatnými STK a EK, ktoré si tu odstavili neporiadni a arogantní vodiči a blokovali tak parkovacie miesta na ul.Bulharská.

Rovnako im ďakujem za riešenie situácie okolo bývalej ZŠ Moskovská, v areáli ktorej sa dennodenne stretávali partie tínedžerov, neraz sa správali hlučne, rozbíjali vybavenie, chodili po strechách…Vážim si, že si plnia svoju neľahkú prácu takýmto spôsobom.

Ešte raz ďakujem a prajem príjemný deň.


Dobrý deň.

V piatok 7. júna 2013, sme mali školský výlet pri Vodnom diele Žilina. Jeden zo žiakov náhle odpadol. Našťastie išiel okolo práve službukonajúci príslušník mestskej polície 068 a hneď podal pomocnú ruku a organizoval záchranu nášho žiaka. Chcem vyjadriť poďakovanie Mestskej polícii v Žiline a jej príslušníkovi 068 za rýchly a rozhodný zásah a pomoc. Príslušník mestkej polície 068, nám veľmi pomohol pri záchrane nášho žiaka, ktorý náhle odpadol a našťastie bol práve v jeho blízkosti a hneď nám pomohol riešiť vážnú situáciu pri jeho záchrane. Chcem mu vyjadriť poďakovanie za veľkú pomoc v núdzi. Zabezpečil nám aj sanitku a odbornú lekársku pomoc pri jeho záchrane. Zároveň chcem vyjadriť aj svoje poďakovanie Falck Záchranná a.s., jej pracovníkom: MUDr. M. Tóbikovi a jeho tímu, záchranárke: p. Paulíkovej, vodičovi: Šelingovi, za rýchlu pomoc pri záchrane života nášho žiaka.

Viem, že si plnili “len svoju prácu”, ale aj tak si zaslúžia poďakovanie aj pre ich morálne ohodnotenie a motiváciu pre ďalšiu ich prácu. Zvlášť v dnešnej dobe, keď len kritizujeme, znevažujeme prácu druhých, nevážime si ľudí okolo nás a nevieme vyjadriť svoje poďakovanie. Ďakujem, Pšanecký.


Dobrý večer,

touto cestou by som sa chcela poďakovať policajtom MsP Žilina, ktorí ma upovedomili v sobotu ráno – 22.9.2012., že bola ich hliadkou nájdená moja peňaženka, ktorá mi bola odcudzená, pravdepodobne na Hlinkovom námestí. Ľudia väčšinou kritizujú ich prácu, ale v mojom prípade môžem povedať, že to sobotné ráno bolo veľmi príjemné, už tým, akým spôsobom mi telefonovali.

Veľmi pekne ďakujem a prajem celému oddeleniu veľa takých čestných policajtov.

S pozdravom

Marcela Sliviaková.

(pozn. prepis emailu)


Dobrý deň,

chcem sa touto cestou ešte raz poďakovať pracovníkom Vášho odd. MP Žilina za zodpovedný prístup k zdandlivo banálnemu problému –  dňa 17. 12. 2011 som nahlásila zatúlanie 6. mesačného zlatého retrivera (Badyho),v lokalite Žiline-Trnové, kde na Ul. Na Bárek  č. 9, sídli Domov sociálnych služieb, N. O. Clementia, pre ktorého sme psíka pred pár dňami nadobudli. V nestráženom okamihu vybehol za opatrovateľkou, ktorá ráno končila službu a keďže ešte nepozná okolie, stratil sa.

Predovšetkým ďakujem policajtovi,  ktorý mal 18. 12. službu a dal si skutočne námahu a psa pohľadal. VEľMI MILO MA TO PREKVAPILO /Iste viete, že toto plemeno je vhodné na kanysterapiu, a  preto jeho straty by mi bolo ľúto, nielen ako riaditeľky zariadenia, ale predovšetkým ako majiteľky, ktorá ho má na starosti.

Mgr. Marta Filipová,


Prajem príjemný večer.

Nakoľko rok 2011 končí, týmto Vám a Vašim kolegom ďakujem za spoluprácu pri riešení podnetov obyvateľov územného obvodu Vlčince, ktorá bola touto elektronickou formou, ale aj priamo Vašou účasťou na našich zasadnutiach výboru č. 4 pri priamom a osobnom strete s našimi obyvateľmi. Práve tam sme sa dozvedali o Vašej práci v teréne a tam sme boli usmernení, kde častejšie hliadkovať, na čo sa zamerať a podobne.

Preto aj ďalej posúvam poďakovanie od našich obyvateľov za Vašu činnosť, ktorá je podľa nich badateľne dôslednejšia a častejšia v porovnaní s predchádzajúcim obdobím.

Od poslednej elektronickej informácie, ktorú som Vám predložila, neboli podané nové konkrétne podnety. Snáď preto, že na lepšie si ľahko človek zvykne, keby bol problém, okamžite to máme oznámené.

Osobitne chcem v mene nášho výboru poďakovať pánovi Janošíkovi, ktorý trpezlivo poskytoval na zasadnutiach výboru „prednášky“ o postupoch mestskej polície, o postupoch pri oznamovaní skutkov, ktorých sú ľudia svedkami a poskytoval cenné rady ľuďom, ktorí sa ho pýtali na správanie sa v rôznych situáciách.

Preto Vám všetkým prajem do roka 2012 veľmi veľa síl, dôvtipu a vytrvalosti pri riešení všetkých vecí, s ktorými sa stretnete. V prvom rade však zdravie šťastie a pocit pohody v kruhu rodín Vám praje

výbor č. 4 Vlčince.