Udalosti z víkendových služieb Mestskej polície Žilina.

Niekoľko čísiel z víkendových služieb.

Príslušníci Mestskej polície v Žiline počas víkendu riešili celkom 17 priestupkov konzumácie alkoholu na verejných priestranstvách v meste, z toho v troch prípadoch išlo o mladistvé osoby. Ďalej vyriešili 11 priestupkov fajčenia na verejnom priestranstve. Zistili tri prevádzky, ktoré mali otvorené po 22.00 hodine. Všetky zistené priestupky vybavili uložením pokút v blokovom konaní, prípadne napomenutím.

Vodič nerešpektoval zákaz odbočenia, neušiel pozornosti hliadky mestskej polície V nedeľu 6. februára v nočných hodinách hliadka mestskej polície spozorovala vozidlo Opel so žilinským EČV, ktorého vodič nerešpektoval zákaz odbočenia. Hliadka okamžite vodiča zastavila. Pri kontrole vodič nevedel preukázať svoju totožnosť. Uvádzal, že nemá doklady a to ani osobné ani na vedenie vozidla. Na miesto bola privolaná hliadka Policajného zboru. Následne bolo zistené, že sa jedná o 31 ročného muža, ktorý má od roku 2019 zadržané vodičské oprávnenie. Pre podozrenie z trestného činu marenia výkonu úradného rozhodnutia prípad prevzala štátna polícia.

Na upozornenie nasadiť si respirátor reagoval mladík útokom na vodiča V nedeľu 6. februára podvečer na ulici P. O. Hviezdoslava na linke MHD č. 31 upozornil vodič mladého muža na povinnosť mať v autobuse respirátor. Namiesto toho, aby si respirátor nasadil, vytiahol mladík nôž tzv. motýlik a vodiča ním mal ohrozovať. Vodič privolal hliadku mestskej polície, ktorá mladíka (19) za použitia donucovacích prostriedkov spacifikovala. Následne ho odovzdala príslušníkom štátnej polície. Pri incidente k zraneniam osôb nedošlo.