Muž mal masturbovať na verejnosti

V nedeľu 6. marca podvečer prijalo operačné stredisko mestskej polície oznámenie, že kríkoch medzi Základnou školou Limbová a predajňou Billa sa má obnažovať a masturbovať muž. Vyslaná hliadka na mieste podľa popisu zadržala 46 ročného muža, ktorého následne odovzdala štátnej polícii.

Kamerový systém odhalil mladíka, ktorý svoj „talent“ predviedol na fontáne v centre mesta

V noci z piatka na sobotu (11.3.-12.3.) zachytil kamerový systém mestskej polície neznámeho mladíka, ktorý pokreslil čiernou fixkou fontánu v centre mesta. Na miesto bola ihneď vyslaná hliadka, ktorá mladého muža zadržala a predviedla na útvar mestskej polície. Zistili, že ide o 18 ročného mladíka z Varína. Za poškodenie fontány pokreslením fixkou čiernej farby mu policajti uložili blokovú pokutu. Mladík sa zároveň zaviazal, že svoj výtvor odstráni.

Mestskí policajti pomáhajú utečencom z Ukrajiny, niektorí nezištne pomáhajú aj vo voľnom čase

Mestskí policajti v Žiline sa zapájajú do pomoci utečencom z Ukrajiny. Po príchode, či po pricestovaní do Žiliny sú im nápomocní v presune do objektov ubytovania, nápomocní poskytnúť akékoľvek rady a pomoc zorientovať sa v neznámom meste a nájsť potrebnú pomoc. Medzi policajtami sa nájdu aj takí, ktorí nezištne pomáhajú aj vo svojom voľnom čase, ktorým nie je osud utečencov ľahostajný. Rozhodli sa podať pomocnú ruku hneď na samom začiatku. Ako dobrovoľníci podávajú pomocnú ruku pri ubytovaní utečencov, pri chystaní lôžok, podávaní stravy, čistení zariadení, ale aj pri vybavovaní dokladov na úradoch v meste. Okrem toho prinášajú aj materiálnu pomoc, ako oblečenie, drogériu a kozmetiku a veci, ktoré práve chýbajú.