Oživený pacient a svojské “poďakovanie” záchranárom.

Včera na poludnie prijala MP žiadosť o súčinnost pri poskytnutí predlekárskej prvej pomoci pacientovi, ktorý skolaboval v priestore čerpacej stanice. Po príchode hliadky MP na miesto bolo zistené, že u muža došlo k náhlej zástave srdca. Z toho dôvodu bol hliadkou použitý automatický externý defibrilátor (AED) a začatá kardiopulmonálna resuscitácia do príchodu posádky rýchlej zdravotnej pomoci. Muža sa podarilo oživiť, zdravotná služba previezla muža do nemocnice.

Operačné stredisko MP prijalo telef. oznam ohľadom ležiacej osoby na ulici Závodská cesta. Po príchode hliadky bola už na mieste posádka rýchlej zdravotnej pomoci, ktorá mužovi poskytovala pomoc. V prítomnosti hliadky začal muž stupňovať svoju agresivitu a pokúsil sa zaútočiť na zdravotníkov päsťami. Z toho dôvodu boli použité donucovacie prostriedky – hmaty, chvaty, putá a poskytnutá súčinnosť pri prevoze pacienta do nemocnice, kde sa upokojil.

Žiaľ, aj takúto trpkú príchuť a skúsenosť zažívajú čoraz častejšie posádky zdravotníkov. Ľudia, bez ktorých sa v núdzi nezaobídeme. Bez ich pomoci nemusíme prežiť. Za MP len toľko – vážime si vás a budeme vás aj naďalej chrániť. Spolupráca bola, je a bude.